Kayseri Kafkas Derneği

Псэм ипэ напэ

Kültür Gecesi Düzenlendi 19 Nisan 2014

Kayseri Kafkas Derneği 2014 Yılı 2. “Kültür Gecesi”ni Düzenledi.

Kayseri Kafkas Derneği tarafından 19 Nisan  2014 tarihinde Kayseri Kadir Has Kültür Merkezi’nde 2014 yılının ikinci  “Kültür Gecesi” düzenlendi.

Gece Kayseri Kafkas Derneği Başkanı Mutlu Akkaya’nın konuşması ile başladı. Başkan konuşmasında Kayseri Derneği çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Dernek başkanı 21 Mayıs ve önemi, Suriyelilere yardım komisyonu faaliyetleri gibi konularda bilgiler sunduktan sonra, katılımcılardan KAFFED Suriye kriz masası SMS yardım hattına SMS atılması ricasında bulundu. Dernek başkanının konuşmasının ardından bölge büyüklerinden Kuşha Fikri Özden anadilde gecenin güzel geçmesi temennilerinde bulundu.

Kültür gecesinde Kayseri Derneği dans topluluğu Aşemez, Minikler Dans topluluğu Psıne, Jıle tiyatro grubu ve Maze müzik grupları sahne aldı. Özellikle Psıne izleyiciler arasında büyük coşku ve memnuniyet yarattı.

Salonu doldurmuş olan seyirciler geceyi son dakikasına kadar büyük bir ilgi ile takip ettiler. Gecenin bitiminin ardından özellikle gençler salonun kapatılmasına kadar düğün yaptılar.

Haber-Video: Ümit Harun AKKAYA

Not: Tüm gecenin videoları DVD olarak hazırlanmaktadır. Hazır olduğunda derneğimizden temin edebilirsiniz.

Kayseri Kafkas Derneği Tüm Hakları Saklıdır - İzin alınmadan hiçbir veri kullanılamaz. ©2014 Tel: 352 222 64 81 E-Posta:kayserikafder@gmail.com Frontier Theme