Kayseri Kafkas Derneği

Псэм ипэ напэ

Abhazya Seçim Sandığına Polis Müdahalesi..

KAFFED’den yapılan açıklamaya göre bugün İstanbul’daki Abhazya Temsilciliği’nde açılan Cumhurbaşkanlığı seçim sandığına polisin yaptığı müdahale sonucu oy verme işlemi durduruldu. Alınan bilgiye göre İstanbul’da oy verme işlemi 08:00’de olağan şekilde başladı. Yaklaşık 110 Abhazya vatandaşının oy kullanmasından sonra saat 10:30 gibi İstanbul Emniyeti’ne bağlı bir grup polis seçim merkezine gelerek seçimlerin yapılamayacağını ve sandıklara el konulacağını belirtti. Seçimde oy kullanmak için gelen 400’den fazla Abhazya vatandaşı seçim merkezinde bekliyor. Yapılan açıklamaya göre Türkiye Dışişleri Bakanlığı ile yapılan görüşmelerde herhangi bir sorun olmadığı belirtilmişti. Seçimlerin normal bir şekilde tamamlanabilmesi için görüşmeler devam ediyor.

Apsnypress’in haberine göre Abhazya’da seçimler 08:00’de başladı. Saat 10:00’a kadar seçmenlerin %13.17’si oylarını kullandı. Abhazya dışında İstanbul, Moskova ve Çerkess’de kurulan sandıklarda saat 10:00’a kadar 410 kişi oy kullandı.

                              abhazya-armasi

Kayseri Kafkas Derneği Tüm Hakları Saklıdır - İzin alınmadan hiçbir veri kullanılamaz. ©2014 Tel: 352 222 64 81 E-Posta:kayserikafder@gmail.com Frontier Theme