2015-2016 eğitim-öğretim yılında 5. sınıfta okuyacak olan ve seçmeli ders tercihini henüz yapmamış olan tüm öğrenciler Adiğece-Abazaca’yı seçmeli ders olarak almak için 28 Eylül tarihinden itibaren okullarına dilekçelerini vererek başvuruda bulunabilirler. Bu dilleri seçmeli ders olarak almak isteyen toplam 10 öğrenci bulunduğu takdirde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bütün ortaokullarda sınıf açılacaktır. Okullarda “bu dersler için öğretmen veya sınıf yok” gibi sorunlarla karşılaştığınız takdirde mutlaka derneğimiz ile iletişime geçiniz. Bu konuda gerek Kayseri Kafkas Derneği gerekse Kafkas Dernekleri Federasyonu sizlere yardımcı olacaktır.

Aşağıda gösterildiği gibi dilekçenizi “Yaşayan Diller ve Lehçeler (Adiğece)” veya “Yaşayan Diller ve Lehçeler (Abazaca)” derslerinden tercih ettiğinizi işaretleyip doldurarak okul idaresine teslim ediniz. Dilekçelerin verilmesi, sınıf açılmasa bile kamuoyunda farkındalık yaratması açısından oldukça önemlidir.

Lütfen çocuklarımız için bu derslerden birini seçelim. Unutmayın ki toplumlar, dilleri yaşadığı sürece var olurlar. Bu yüzden bu konuda gerekli hassasiyeti gösterelim.
Seçmeli ders dilekçesi indirmek için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız.

Dernek Duyuruları
07.01.2024 tarihinde KAFFED’ den ayrılma gündemli olağanüstü genel kurulumuz sonrası bazı internet […]
Değerli üyemiz, 2023-2024 dönemi itibariyle Dernek kayıtlarımız yeni bir otomasyon sistemine geçirilecek […]
Kayseri Kafkas Derneği tüzüğü gereği Başkan Nurşah Özyürek başkanlığındaki yönetim kurulunca 13/12/2023 […]