Yoğun bir katılımın gerçekleştiği geceye; Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sn. Mehmet ÖZHASEKİ, Ak Parti MKYK Üyesi Sn. İsmail Emrah KARAYEL, Milletvekillerimiz Sn. İsmail TAMER ve Sn. Hülya NERGİS, Kayseri Valisi Sn.Süleyman KAMÇI, Kocasinan Belediye Başkanı Sn.Ahmet ÇOLAKBAYRAKDAR , Talas Belediye Başkanı Sn.Mustafa PALANCIOĞLU, Erciyes Üniversitesi Rektörü Sn.Prof.Dr.Muhammet GÜVEN, Hava Kuvvetleri Eski Komutanı Sn.Emk.Org.Abidin ÜNAL, AK Parti Kayseri İl Başkanı Sn. Hüseyin Cahit ÖZDEN, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Sn.Osman ELMALI, siyasi parti temcilcileri, KAFFED Genel Başkanı Sn.Yaşar Aslankaya ve KAFFED Yönetim Kurulu Üyeleri, Aşemez Halk Dansları Topluluğu kurucu hocası Sn. Dumaniş Avledin ve çok sayıda davetli katıldı.

Gece; Kayseri Kafkas Derneği Başkanı Sn.Hayrettin SEYHAN’ın konuşması ile başladı. Hemen ardından ise Onur Kurulu Üyesi eski başkanımız Sn.Mutlu AKKAYA’nın konuşması ile devam etti. Daha sonra sırasıyla eski dernek başkanlarımızdan Sn.Seyfettin DİYNER, KAFFED Genel Başkanı Sn.Yaşar ASLANKAYA, Kayseri Valisi Sn.Süleyman KAMÇI ve AKP Kayseri Milletvekili Sn. Hülya NERGİS konuşmalarını yapmak üzere kürsüye geldiler.

Son konuşmacı olarak kürsüye gelen Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sn.Mehmet ÖZHASEKİ, Çerkes toplumunun kendisi için özel bir yeri olduğunu belirttiği konuşmasında , derneğimizin Talas’ta bulunan arsası üzerinde yapılacak olan Kültür Merkezi inşaatı için “Bu kültür merkezini yaptırmak boynumun borcudur” diyerek toplumumuza ve derneğimize olan ilgisini bir kez daha vurgulamış oldu. Konuşmasının sonunda Sayın Bakanımıza Dernek Başkanımız tarafından bir adet Çerkes Kaması hediye edildi.

Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen gecede kurucu kocası Dumanış Avledin Koordinatörlüğünde Aşemez Halk Dansları Topluluğunun eski oyuncuları, Maze Müzik Grubunun geçmişten günümüze tüm sanatçıları, Yegoj Hanefi Tiyatro Grubunun eski oyuncuları gösterileri ile sahne aldılar. Derneğimize geçmişte büyük emek vermiş halk ozanımız Sn.Kuşha Doğan ÖZDEN söylediği şarkılarla gecemize renk katarken, yine derneğimizin emektarları olan Sn.Selahattin ÇİTİL, Sn.Hanefi AKKAN, Sn.Nazan Baykaldı CEYLAN ve Sn.Bertan YELEN de söyledikleri şarkılarla büyük coşku yarattılar. Ayrıca sanatçılarımızın her birine katkılarından ötürü plaket verildi.

Abhazya Savaşı gazilerimiz de bu gece unutulmadılar. Geceye katılan gazimiz Sn.Aydın ERDOĞAN sahneye davet edilerek kendisine hizmetleri için plaket takdim edildi, yaptığı kısa konuşmasında birlik olmanın birlikte olmanın önemine vurgu yapan gazimizin dokunaklı konuşması salonda duygulu anlar yaşanmasına neden oldu ve büyük alkış aldı.

Kuruluşumuzdan bu yana görev yapan ve emek veren eski dernek başkanlarımıza da birer teşekkür ve minnet ifadesi olarak plaketleri sahneye davet edilerek kendilerine verildi.

Oldukça büyük bir katılımın gerçekleştiği, baştan sona kadar coşkunun hiç eksilmediği ve izleyenlerin büyük beğenisini toplayan gecemizde emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyor, bundan sonraki etkinliklerimizde de birlikte olmayı temenni ediyoruz.

Kayseri Kafkas Derneği

Dernek Duyuruları
2021 Yılı Olağan Genel Kurulu’nu 26.06.2021 tarihinde gerçekleştiren Kayseri Kafkas Derneği’nde, yeni […]
6306 sayılı Kentsel Dönüşüm Kanunu kapsamında Dernek binamızın bulunduğu bölgede başlayan yıkım […]
23 Haziran sabahı Reyhanlıda çok çirkin ve iğrenç bir olay yaşandı.Sapık teşhis […]